poniedziałek, 13 stycznia 2014

Chwila refleksji...Kilka słów o tym co mnie spotkało w ostatnim czasie.
Nie jest to ani reklama, ani antyreklama firmy In Post, ale korzystając z tzw. wolności słowa, co jest zapisane w Konstytucji RP podzielę się z Wami refleksjami z usług tej firmy.
Mam prawo czuć się niezadowolony.
We wtorek, 7.01. br. wysłałem paczkę do innego miasta, by nie wieźć tego ze sobą, bo już nie miałem miejsca. Była to największa dopuszczalna paczka, zapłaciłem pokornie 13zł. 
Cena jest OK, w porównaniu do usług Poczty, czy firm kurierskich, gdzie zapłaciłbym od 40zł do 80zł.

Paczka ma dotrzeć do odbiorcy do 3 dni roboczych, ale jak chwali się firma na swoich stronach ponad 90% przesyłak dociera na drugi dzień.
Paczkę wysłałem do paczkomatu, blisko mnie. 
Czekałem śoda, czwartek, piątek... paczki nie ma. Po godz. 22 otrzymałem info na maila, że nie udało się dostarczyć przesyłki do paczkomatu ponieważ był zajęty. W sobotę również cisza, a podobno też roznoszą.

Dopiero dziś (poniedziałek!) zadzwoniłem z pytaniem "gdzie jest moja paczka?". To dowiedziałem się, że paczka została USZKODZONA i czeka na odbiór w oddziale In Post. Chyba możecie sobie wyobrazić jakie wkur***nie mnie wzięło. Nie dość, że paczka nie dotarła na czas, była uszkodzona, to jeszcze miałem ją sobie odebrać w oddziale. To jest szczyt niekompetencji pracowników tej firmy i beznadziejnych procedur. Przecież nie będę jeżdził po paczkę, bo równie dobrze mogła czekać na mnie na Poczcie.
Przekonałem jednak kierownika oddziału, by paczkę wysłał do paczkomatu, a ja ją sobie odbiorę.
Mimo, że to pewnie nie jego wina, to również jemu się oberwało, ale dziękuję, że znalazła się jednak osoba, która zrobiła to, o co prosił klient. 

Ja osobiście już nie będę korzystał z usług tej firmy, bo to już druga ich wpadka przy dostawie paczki dla mnie. 

7 komentarzy:

 1. ciekawa przygoda.... nie korzystałam jeszcze z paczkomatów, wykorzystuję kurierów ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo to Polska nie elegancja francja ;) ja mialam kiedys przygode z pocztexem paczka doszla w kawalkach zapakowana w worek foliowy;)

  OdpowiedzUsuń
 3. sama mam nieprzyjemne wspomnienia z InPost

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogólnie rzecz biorąc jeśli chodzi o Pocztę Polską, to ceny ostatnimi czasy poszły w dół, przy czym paczki docierają o wiele szybciej niż jeszcze 1-2 lata temu :) Np. paczka na następny dzień roboczy kosztuje teraz od 18 zł. Tak że na przyszłość polecam tradycyjne rozwiązania ;) Serio nie ma się czego obawiać.

  OdpowiedzUsuń
 5. O losie...to się nazywa peszek... Ja jak na razie raz korzystałam z In Post, z tym, że nie wysyłałam, a odbierałam wysłaną. Byłam zadowolona, ale jakoś nie korci mnie, by korzystać częściej.

  W ogóle to cieszę się, że znalazłam twój blog :)

  OdpowiedzUsuń